Dekorace na zeď – dejte svému domovu nový styl!

Nálepky na zeď

Slaďte svůj interiér pomocí nějaké vkusné dekorace na zeď! Dekorace na stěnu dokáží v místnosti navodit jedinečnou osobitou atmosféru. Nebojte se experimentů a buďte kreativní! Nemusíte se vyhýbat ani pestrým barvám – pokud se to ovšem do daného prostoru bude hodit. Nejprve si výzdobu prostřednictvím dekorace na zeď pečlivě naplánujte…

Než koupíte dekorace na zeď…


Ještě předtím, než vyberete konkrétní dekorace na stěnu, je vhodné si vše přehledně načrtnout. Jakmile budou Vaše představy „na papíru“, možná se ukáží některá slabá místa a ujistíte, že by to takhle zkrátka nebylo „to pravé ořechové“. Obecně pro jakýkoliv design platí vybrat dvě až tři k sobě se hodící barvy, přičemž jedna z nich by měla být dominantní a zbylé dvě k ní ladit a vzhled dotvářet.Vše okolo lepení dekorace na stěnu


  • Lepení dekorace na stěnu není nikterak obtížné a každý to hravě zvládne. Samozřejmě záleží na velikosti dekorace, motivu, detailech a celkové složitosti. Na komplikovanější vzory budete přirozeně potřebovat i více času.
  • Dekorace na stěnu (samolepka) bude držet na hladkém a čistém povrchu, přičemž platí, že čím hladší, tím lépe drží. Samolepící dekorace na zeď jsou určeny k nalepení na zeď, sklo, nábytek, obklady, dlažbu, různé plastové povrchy, karoserii auta, hladké dřevo či kov. Nezapomínejte na to, že lepivost samolepky snižuje prach a různé nečistoty.
  • Samolepící dekorace na stěnu by měla vydržet několik let. Většinou Vás dekorace na zeď dříve omrzí, než abyste ji odstraňovali kvůli opotřebení.
  • Pokud chcete z nějakého důvodu samolepku odstranit, můžete tak učinit, aniž byste poškodili stěnu. Při odlepování ze starého povrchu ale někdy může dojít k nalepení omítky na samolepku. Pokud je však povrch soudržný a nedrolí se, lze odloupnutou samolepku znovu nalepit.
  • Dekorace na zeď je tedy možné nalepit vícekrát, ovšem záleží na podkladu. Vinylové dekorace na stěnu jsou voděodolné a mohou se tudíž omývat navlhčeným hadříkem. Není třeba používat nějaké čisticí agresivní přípravky a ani se to nedoporučuje vzhledem k možnému narušení barvy.


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články