Jak nalepit vinylové samolepky na zeď – návod

Nálepky na zeď

Nezapomeňte, že samolepky se mají aplikovat pouze na suchý, čistý a hladký povrch – kromě zdi je lze přilepit i na dveře, plast, skleněné či ocelové povrchy atp.

Samolepky vyrábíme dvojího typu. První typ jsou klasické samolepky jaké všichni známe tedy takové, že jednoduše odlepíte danou samolepku z podkladu a nalepíte ji na cílové místo. Zpravidla se jedná o barevné např. dětské motivy tedy v tomto případě jde o tisk na samolepící fólii + tvarový řez okolo tohoto vytištěného motivu (U složitějších motivů je možné samolepku libovolně rozstříhat nůžkami a napojovat jednotlivé části na sebe). Návod níže se týká samolepek, které jsou opatřeny průhlednou přenosovou fólií, obvykle jde o jednobarevné tvarově složitější motivy např. nápisy, citáty apod.


Videonávod:

Níže naleznete textový návod v krocích, doporučujeme však, pokud máte tu možnost, shlédnout toto desitiminutové video, ze kterého vše pochopíte:
Krok 1.:


Jestliže se samolepka skládá z více částí, tak je nejprve nůžkami rozstříhejte na samostatné kousky. K posouzení výsledného efektu je dobré si jednotlivé části nejprve přilepit na zeď papírovou (žlutou) lepící páskou (jen tak na zkoušku). Až docílíte ideálního rozmístění, můžete si pozice lehce naznačit tužkou.
jak nalepit samolepku na zeď 1

Krok 2.:


Postupně dejte každý samostatný kousek samolepky na rovný povrch tak, aby byla průhledná přenosová fólie – tzv. přenoska nahoře. Hladítkem fólii opakovaně přejíždějte a přitlačujte k samolepce (motivu). Jako hladítko použijte kupříkladu platební kartu, nebo jiný podobný umělohmotný rovný předmět.

jak nalepit samolepku na zeď 2

Krok 3.:


Otočte samolepku tak, aby průhledná přenosová folie byla dole. Začněte zlehka odlupovat bílý nosný papír od přenosky se samolepkou. Pokud by byla samolepka stále přilepená na bílém papíře, tak bílý papír s opatrností přehněte a samolepku přitlačte k průhledné přenosové fólii.

jak nalepit samolepku na zeď 3

Krok 4.:


Odkrytou část fólie přilepte na stěnu, postupně odlupujte bílý papír a zároveň za pomoci hladítka přitlačujte samolepku s přenoskou na zeď. 
jak nalepit samolepku na zeď 4

Krok 5.:


Nalepenou samolepku ještě několikrát přejeďte hladítkem na stěně, aby k ní lépe přilnula. Vznikly Vám na samolepce bubliny? Propíchněte je jednoduše špendlíkem a vytlačte vzduch.

jak nalepit samolepku na zeď 5

Krok 6.:


Opatrně a pomalu začněte odlepovat přenosovou folii od samolepky. Stane-li se, že je stále část samolepky přilepena k přenosové folii, přitlačte znovu toto místo ke stěně, aby se samolepka přilepila.

jak nalepit samolepku na zeď 6

Krok 7.:


Na obrázku níže je vidět finální stav. Samolepka je přilepena na zeď a Vám zůstal bílý papírový podklad a přenosová folie. Nyní už se můžete těšit ze své nové samolepky na zeď.

jak nalepit samolepku na zeď 7


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články