Jak nalepit vinylové samolepky na zeď – návod

Nálepky na zeď

Nezapomeňte, že samolepky se mají aplikovat pouze na suchý, čistý a hladký povrch – kromě zdi je lze přilepit i na dveře, plast, skleněné či ocelové povrchy atp.Krok 1.:


Jestliže se samolepka skládá z více částí, tak je nejprve nůžkami rozstříhejte na samostatné kousky. K posouzení výsledného efektu je dobré si jednotlivé části nejprve přilepit na zeď izolepou (jen tak na zkoušku). Až docílíte ideálního rozmístění, můžete si pozice lehce naznačit tužkou.
jak nalepit samolepku na zeď 1

Krok 2.:


Postupně dejte každý samostatný kousek samolepky na rovný povrch tak, aby byla průhledná fólie – tzv. přenoska nahoře. Hladítkem fólii opakovaně přejíždějte a přitlačujte k samolepce (motivu). Jako hladítko použijte kupříkladu platební kartu, nebo jiný podobný umělohmotný rovný předmět.

jak nalepit samolepku na zeď 2

Krok 3.:


Otočte samolepku přenoskou dolů. Začněte zlehka odlupovat bílý nosný papír od přenosky se samolepkou. Pokud by byla samolepka stále přilepená na bílém papíře, tak bílý papír s opatrností přehněte a samolepku přitlačte k přenosce.

jak nalepit samolepku na zeď 3

Krok 4.:


Odkrytou část fólie přilepte na stěnu, postupně odlupujte bílý papír a zároveň za pomoci hladítka přitlačujte samolepku s přenoskou na zeď. Od některého z horních rohů začněte opatrně odlupovat přenosku ze zdi. Jestliže by se začal slupovat i motiv, ještě jednou přitlačte přenosku na stěnu a přejíždějte hladítkem.

jak nalepit samolepku na zeď 4

Krok 5.:


Nalepenou samolepku ještě několikrát přejeďte hladítkem na stěně, aby k ní lépe přilnula. Vznikly Vám na samolepce bubliny? Propíchněte je jednoduše špendlíkem a vytlačte vzduch. Pokud byste chtěli samolepku odstranit, opatrně ji začněte odlupovat od některého z horních rohů.

jak nalepit samolepku na zeď 5

Krok 6.:


Opatrně a pomalu začněte odlepovat přenosovou folii od samolepky. Stane-li se, že je stále část samolepky přilepena k přenosové folii, přitlačte znovu toto místo ke stěně, aby se samolepka přilepila.

jak nalepit samolepku na zeď 6

Krok 7.:


Na obrázku níže je vidět finální stav. Samolepka je přilepena ke zdi a Vám zůstal bílý papírový podklad a přenosová folie. Nyní už se můžete těšit ze své nové samolepky na zeď.

jak nalepit samolepku na zeď 7


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články