Dekorace na zeď v otázkách a odpovědích

Nálepky na zeď

Zájemce i majitele dekorací na zeď obvykle napadá spousta otázek. Následující článek Vám zodpoví některé často kladené otázky ohledně dekorace na zeď…



Jak lze odstranit samolepící dekoraci ze zdi?


Jestliže z nějakého důvodu chcete odstranit dekoraci ze zdi, doporučuje se využít fén. Fén nastavte na nízkou teplotu a namiřte jej ve vzdálenosti cca 15 až 20 cm od dekorace na zeď. Se sloupáváním začněte pomalu z rohu. Nesnažte se samolepky na zeď sloupávat rychle a postupujte co nejvíce v rovině s povrchem (nikoliv kolmo k tělu).



Co dělat v případě, že na zdi zůstaly malé zbytky sloupnuté dekorace?


Pokud se dekorace na zeď nesloupla celá, pokuste se ji opatrně sloupnout buď něčím ostrým, anebo odstraňovačem na alkoholové bázi. Vždy se ale řiďte doporučením výrobce – tak nejlépe zamezíte poškození povrchu.



Zůstane stěna po sloupnutí dekorace na zeď poškozená?


Pokud povrch připravíte přesně tak, jak se má, tak by neměla stěna zůstat nijak poškozená. Jisté riziko poškození povrchu zde však je – například u starých zdí, anebo jestliže to není hladký povrch, který se doporučuje apod.



Jak postupovat, když se dekorace ne zeď začne v některém místě odlepovat?


V tomto případě postupujte podle doporučení od výrobce. Obecně můžete k opětovnému přilepení použít lepidlo na tapety nebo lepící tyčinky.
Je dekorace na zeď omyvatelná?

Většina samolepek na zeď se dá omývat, protože jsou voděodolné. Jednoduše použijte navlhčený hadřík, ale nepoužívejte žádné čističe.

Jaká je životnost samolepící dekorace na stěnu?


Je nutné si uvědomit, že dekorace na zeď nejsou „nadoživotí“. Kvalitní dekorace na stěnu by měly vydržet několik let, ale záleží na konkrétním prostředí, povrchu, zacházení apod.



Za jak dlouho po malování stěn je možné samolepku na zeď nalepit?


Dekorace na zeď by se rozhodně neměly aplikovat na čerstvě vymalovanou stěnu. S výzdobou byste měli počkat asi 14 dní.


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články