Na jaký povrch se samolepka aplikuje?

Nálepky na zeď

Samolepku je možné nalepit na zeď, nábytek, podlahu, okno, zdrcadlo apod. Vždy musíte dbát na to, aby byl povrch SUCHÝ a zbavený veškeré nečistoty, mastnoty a prachu. Nedávejte samolepku na studené nebo vlhké povrchy, do blízkosti radiátorů, ohřívačů a ohně. Nejlepší je samolepku lepit na hladký povrch. Pokud je zeď mírně hrbolatá, je možné ji vyhladit smirkovým papírem.Jak se samolepka aplikuje?


Samolepku vyjměte z obalu a rozviňte. Nechte ji chvíli ležet na rovném podkladu, aby se narovnala a dosáhla pokojové teploty. Dobře si promyslete, kam samolepku nalepíte. (Doporučujeme samolepku nejdříve nanečisto přiložit). Samolepka je sice snímatelná, ale zabráníte tak odloupnutí nátěrové vrstvy u starších maleb. U složitějších vzorů je možné samolepku rozstříhat na jednotlivé objekty, aby se lépe aplikovala. Odlepte samolepku z podkladu a umístěte na vámi vybrané místo. Nejprve přilepte dva vrchní rohy. Poté přejíždějte pečlivě hladítkem (např. platební kartou) od shora dolů po samolepce, až bude celá bezvadně přilepená. Opatrně odlepte svrchní přenosovou fólii (tento návod se týká samolepek s takzvanou přenosovou fólií). Pokud se samolepka na některých částí nepřichytila k povrchu a zůstala na fólii, dále neodlepujte, přilepte fólii zpět a ještě několikrát přejeďte hladítkem nebo palcem ruky, poté sejměte fólii. Doporučujeme shlédnout videonávodCo dělat když na samolepce vznikne bublina?


Pokud vám při aplikaci samolepky vznikne bublina na některé její části, je možné ji vyhladit směrem od středu k okraji, nebo samolepku opatrně odlepit a znovu přilepit a nebo bublinu propíchnout malým špendlíkem a vyhladit.


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články