Jak zútulnit ložnici

Nálepky na zeď

Ložnice by na nás měla působit uklidňujícím dojmem, vždyť je to místo určené pro relaxaci a odpočinek. Ložnice je posledním místem, které vidíme před usnutím a prvním, s nímž se po probuzení setkáváme. Je tedy důležité, abychom usínali a probouzeli se do prostředí, které v nás vyvolá příjemné pocity. A jak si takovou útulnou ložnici zařídit? Mnohdy stačí úplně jednoduché změny.

Do ložnice je vhodné zvolit studenější tóny


Místo, kde chceme odpočívat, by nás nemělo nabádat k aktivitě. Doporučují se světlé odstíny žluté nebo fialové, dále zelená nebo modrá barva. Teplé tóny nás po probuzení sice zahřejí, ale už se nám v nich nebude tak dobře usínat.

Textilie vyvolají dojem útulnosti


Koberce a koberečky jsou na podlaze příjemné, zahřejí a patřičně zútulní místnost. Hezké jsou koberce s vysokým vlasem, ovšem už se poněkud hůře udržují. Textilie by samozřejmě měly ladit s barvou postele, podlahy a s dalšími doplňky.


Co se týká povlečení, můžete vybírat z množství materiálů, barev a vzorů, takže záleží jen na vašem vkusu a požadavcích. Ložnici dodají útulný dojem polštáře různých velikostí a barev, přičemž můžete nakombinovat různé kousky (polštáře nemusí být všechny stejné).


Do ložnice nepatří:

- Pracovní stůl
- Televize, počítač

Osvětlení v romantickém duchu


V ložnici nepotřebujete takové světlo, jako například v pracovně či v kuchyni. Stropní osvětlení se v tomto případě dělá spíše ze zvyku, ale nejvíce se využívají lampičky. Lampičky jsou funkčním a také dekorativním doplňkem.

Dekorace do ložnice


Výslednou podobu ložnice můžete ještě upravit doplňky a dekoracemi – například květinovými dekoracemi, svícnem, soškou apod. S dekoracemi to ale nepřežeňte, aby nebyla ložnice příliš přeplácaná. Pamatujte také na to, že ozdoby jsou dobrými lapači prachu.


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články