Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Nálepky na zeď

Co je to vlastně samolepka na zeď?
Samolepka na zeď je vinylová samolepící fólie (ne papír), kterou je vhodné lepit na zeď bez toho, aniž by Vám strhla malbu. Nabízíme dva druhy samolepek na zeď.
1) První typ je řez do vybrané barevné folie. Princip je tedy takový, že do samolepící folie vyřežeme Vámi vybraný motiv bez toho, aby došlo k prořezaní papírového podkladu. Odseparujeme materiál okolo vyřezaného motivu a následně překryjeme průhlednou plastovou přenosovou fólií, která má nízkou lepivost, opět nedochází k poškození malby, po aplikaci na zeď se tato fólie ze zdi odlepí a vyhodí. Viz také návod na lepení.2) Druhý typ je plnobarevný ECOsolventní tisk na bílou nebo průhlednou fólii s následným tvarovým ořezem. Zde se průhledná přenosová folie nevyužívá.
Lze samolepku použít i jinde než na zdi?
Ano, samolepky je možné lepit na jakýkoliv rovný, dokonale čistý a hladký povrch. Tedy například na nábytek, dveře, kov apod. Pokud obsahuje povrch drobné defekty např. výstupky nebo malé prohlubně, tyto se vám prolisují do samolepky. Typickým příkladem může být hrubší paneláková zeď.
Jaká je životnost samolepek?
V interiéru je životnost prakticky neomezná tj. minimálně 10 let. Životnost může být snížena, pokud dochází k namáhání samolepky např. v kuchyni nebo v koupelně párou, vyšší teplotou u sporáku apod.
Lze samolepku lepit opakovaně?
Samolepky na zeď naší výroby nejsou určeny k opakovanému přelepování, ovšem, pokud jsou samolepky menší a mají „rozumný“ tvar tj. ne příliš složitý. Může se Vám podařit je odlepit a ještě jednou znovu nalepit. Při každém odlepení však dochází k poškozování lepidla tj. Zanášení drobnými částečkami prachu ze zdi, kde byla samolepka poprvé nalepena apod. Například u dvoumetrového složitého řezaného stromu je přelepování nereálné. Při odlepení samolepku potrháte a zničíte.
Pokud se rozhodnu samolepku ze zdi odstranit, poškodí se zeď?
V naprosté většině případů se zeď nepoškodí. Výjimkou opět může být zeď ve starším domě nebo paneláku, která toho jmá hodně za sebou tj. Nekvalitní nebo navlhlá omítka s několika vrstvami nátěrů či tapet apod. Zde z důvodu špatné kvality podkladu může dojít k bodovému stržení malby.
Jaké velikosti samolepek nabízíte, mohu si zvolit vlastní velikost?
Zhruba u 80 % sortimentu nabízíme 3 nebo 4 předdefinované velikosti samolepek, ale máte možnost zvolit si i vlastní rozměr přímo na stránce daného produktu pomocí posuvníku pod těmito předdefinovanými velikosti. Nabízíme také zrcadlové otočení motivu.

Kde naleznu návody pro nalepení?
Stačí jen kliknout: Textový návod a videonávod


Chci samolepku na přání, vyjdete mi vstříc?
Samolepky na přání při splnění určitých nutných kritérií vašeho motivu nabízíme, více informací k tomuto tématu naleznete na stránce Samolepky na přání
Jaké nabízíte způsoby dopravy a platby?
Pro více informací: Aktuální informace k možnostem dopravy a plateb
Jak řešit reklamaci nebo vrácení zboží?
Preferujeme nejprve kontakt emailem (pište na info@nalepte.cz) a sdělte nám detaily k reklamaci. Pokud jste s dodanými samolepkami nijak nemanipulovali a z nějakého důvodu nesplňují již na první pohled Vaši představu, nemusíte psát email a vše zabalte, tak jak to příšlo a zašlete zpět na adresu uvedenou na zásilce. Do zásilky také přiložte stručný průvodní dopis s doplněním o číslo bankovního účtu, na který chcete, abychom vám vrátili peníze.


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články