Oživte domov barevnými samolepkami na zeď

Nálepky na zeď

K proměně interiéru bytu nemusíte hned provádět rekonstrukce, ani nutně investovat do drahého vybavení. Stačí pouze vymalovat nebo použít barevné samolepky na zeď, protože barvy umí opravdová kouzla. Z vašeho nudného a šedivého zákoutí může být rázem hezká prosvětlená místnost, v nově vymalované jídelně vám bude určitě lépe chutnat a v obýváku můžete blaženě relaxovat. 

Barevné samolepky na zeď ano, ale všeho moc škodí 

Zvolené barvy hodně vypovídají o vkusu dotyčné osoby a významným způsobem utvářejí atmosféru interiéru. Kromě osobní preference barvy je ještě dobré vědět, jak která barva na člověka působí – například zelená navozuje klid, žlutá povzbuzuje a podporuje dobrou náladu, červená pobízí k aktivitě a dráždí,…

Platí pravidlo, že kombinovat byste měli nanejvýš 3 základní barvy, a to včetně nábytku, doplňků, čalounění atp. 

I když jste milovníkem barev, pamatujte, že méně je někdy více. S barvami by se to zkrátka nemělo přehánět. Významná je také orientace místnosti na světovou stranu – jinak člověk totiž vnímá barvu za denního světla (jižní strana) a jinak při umělém osvětlení při orientaci na sever.

Optická práce s barvami 

Barvy lze v interiéru docela chytře využít – místnost můžete zdánlivě zvětšit, zmenšit, zvýšit, snížit, nebo zkrátit. Barvy lze v zásadě rozdělit na teplé a studené tóny. Teplé barvy jsou svěží, povzbuzují a dokáží místnost oživit. Díky schopnosti prozářit tmavší kouty a prostory se hodí do místností situovaných na sever. Studené tóny se zase postarají o dojem čistoty a jasnosti prostředí. Tmavší barvy uklidňují, ale současně zužují a ohraničují. 

Vsaďte raději na zkušeného odborníka

Nevíte si rady, jakou barvu do kterého zákoutí vybrat, jak je to s orientací vašich stěn, zda se k sobě budou barvy hodit, jaký druh barvy vybrat atd.? Vaše starosti může vyřešit zkušený malíř, který vám poradí, anebo zcela navrhne barevné provedení.


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články