Přemýšlíte nad bytovým designérem?

Nálepky na zeď

Bytový designéři se objevují v různých televizních pořadech a ze starého vždy vykouzlí nové, a to často bez toho, aby noví majitelé věděli, co je doma čeká. Může tak vzniknout dojem, že si bytový designér dělá v bytě co chce. Ve skutečném životě to ale funguje jinak a interiér vzniká po dlouhých diskusích s majiteli.

Mnozí lidé mají z bytového designéra strach


Když se služby bytových designérů teprve „rozjížděly“, dostávali většinou zakázky výhradně na komerční prostory, protože lidé se jim báli svůj domov svěřit.
Možná si myslíte, že bytového designéra si objednávají jen bohatí lidé. Není to však tak úplně pravda. Mnozí si uvědomují, že si byt zařizují na několik let a raději se poradí s odborníkem, než aby byli ve výsledku nespokojeni. Zařízení interiéru není žádná sezónní záležitost a vyplatí se tomu věnovat patřičnou pozornost.

Služby bytového designéra


Bytový designér vám může poradit s řadou praktických záležitostí, vybrat vhodné kombinace barev, doladit zdánlivé detaily a ušetřit vaše nervy.
Designér musí oplývat kreativitou i technickou zdatností. Nemá vytvářet pouze designově originální a hezký prostor, ale i funkční a pohodlný.

Rekonstrukce celého interiéru, anebo „pouze“ výbava


Když si najmete bytového designéra, nemusí vám kompletně vyřešit celý byt, nýbrž pouze některé jeho části. Můžete se s ním poradit o konkrétní místnosti v bytě, anebo mu svěříte jen rozvržení či vybavení dětského pokoje, kuchyně,…
Bytového designéra je vhodné využít obzvláště tehdy, když v celé bytové problematice tak trochu tápete – může vám pomoci vybrat správnou výšku ploch, zařídit dětský pokoj tak, aby s dětmi nějakou dobu „rostl“ atp.

Cenová otázka


Zájemce o bytového designéra bude jistojistě zajímat cena. Konzultaci s bytovým designérem nebo 3D vizualizaci si budete muset určitě zaplatit, ovšem ceny u jednotlivých odborníků se mohou značně lišit. Podle rozsahu práce můžete začít na několika stokorunách a skončit v řádu tisíců korun. Vyplatí se využít různé slevy, anebo vybrat takovou firmu, která nabídne služby zdarma, když se rozhodnete pro realizaci právě u nich.


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články