Samolepky na zeď a jejich varianty

Nálepky na zeď

Zdobení stěn samolepícími motivy se v poslední době velmi rozmohlo. Samolepky na stěnu jsou vhodné takřka pro každý interiér - stačí si jen najít ten správný vzor, barvy a rozměry nálepky na stěnu. Samolepky na zeď však nejsou pouze jednoho druhu, nýbrž se objevuje hned několik typů. Pokud se v nabídce moc neorientujete, možná Vám trochu pomůže právě tento článek. 

Papírové samolepky na zeď 

Papírové samolepky na stěnu představují nejlevnější variantu. Papírové samolepky na zeď jsou snadno dostupné, výhodou je nízká cena, velmi snadná aplikace a pestrá nabídka různých motivů a vzorů. Papírové samolepky na zeď jsou k dostání v knihkupectví, ve větších prodejnách s nábytkem apod. Když nalepíme papírové nálepky na stěnu, vypadají prostě jako obyčejné nálepky a nic víc od nich neočekávejte.

Papírové samolepky na stěnu nemají dlouhou životnost, což je samozřejmě dáno materiálem. Tyto nálepky na stěnu se lehce mechanicky poškodí a časem se začnou odchlipovat. 

Foto samolepky na stěnu 

Foto samolepky na stěnu jsou v podstatě samolepky na průhledné fólii s potiskem. Foto nálepky na stěnu jsou oproti těm papírovým více kvalitnější, přičemž cena je srovnatelná, nebo jen o něco málo vyšší. Foto samolepky na stěnu se také aplikují velmi snadno, ale nevýhodou je, že po aplikaci vidíte ohraničení průhlednou fólií a tapety se při pohledu z různých stran lesknou. Nicméně, pokud nečekáte, že tyto samolepky na stěnu budou dokonalé, mohou být dobrým řešením. 

Vinylové nálepky na zeď 

Vinylové samolepky na stěnu jsou nejkvalitnějším typem. V tomto případě se motivy vyřezávají do tenkých vinylových fólií. Cena těchto samolepek je přirozeně vyšší, ale tomu odpovídá i výsledek. 

Vinylové samolepky na stěnu se vyznačují dlouhou životností a neodchlipují se. Mají matný povrch, takže se nelesknou. Vinylové samolepky na zeď v podstatě vypadají jako precizní malba a na první pohled by člověk ani nepoznal, že se jedná o samolepku. Tyto samolepky na stěnu lze aplikovat na jakýkoliv hladký povrch, například nábytek, dveře apod. 

S aplikací vinylové nálepky na stěnu si musíte trochu pohrát, ale není to nic obtížného. Důležitou informací také je, že vinylové samolepky na stěnu se dají v případě potřeby i sejmout z povrchu či přemístit jinam bez poškození stěny.

Vinylové samolepky na zeď jsou hitem a hodí se i do luxusních bytů!


Vyberte si svou samolepku na zeď


Další články